Home » » »

    КАФЕДРА ФІЛОЛОГІЇ 

     Кафедра філології функціонує з  часів заснування Київського славістичного університету. Переважна більшість співробітників кафедри безпосередньо брали активну участь у створенні та розбудові навчального закладу.
     Кафедра філології є випусковою для фахівців зі спеціальності “Філологія” (англійська, німецька, російська, українська, чеська, польська, болгарська, новогрецька)”, а також забезпечує виконання навчального плану  на іших спеціальностях Університету:
“Туризм” (англійська та німецька мови за професійним спрямуванням),
“Журналістика” (англійська та німецька мови за професійним спрямуванням),
“Міжнародні відносини” (англійська та німецька мови за професійним спрямуванням, теорія і практика перекладу на базі англійської та німецької мов, практикум перекладу на базі англійської та німецької мов).
     Студенти спеціальності «Мова та література (англійська, німецька, грецька)» вивчають одну зі слов’янських мов за вибором. Слов’янські мови також викладаються у студентів спеціальностей «Міжнародні відносини» та «Туризм». Навчальні заняття студентів проводяться в кабінетах оснащених  сучасними аудіо та відео засобами.
    Кафедра філології підтримує творчі зв’язки з провідними вищими навчальними закладами України,  Чехії, Польщі, Сербії та Греції на рівні обміну студентами, навчальною та методичною літературою тощо. Студенти-елліністи можуть стажуватися за програмами «ФІЄСПА», «ЯСОН» в університетах Греції. Студенти-богемісти мають можливість включеного навчання у Плзенському університеті (Чехія), а полоністи в Опольському університеті (Польща). Викладачі кафедри підвищують свою кваліфікацію на кафедрах провідних вузів України, Польщі, Греції тощо. Щорічно російську мову як іноземну на кафедрі вивчають студенти з Польщі, Хорватії, Чехії та інших країн.
     Кафедра філології  організовує для студентів різних спеціальностей навчальні  тури до Західної Європи з метою опрацювання засвоєних навичок спілкування іноземною мовою.
     Випускники кафедри  “Мова і література (англійська, німецька, російська, українська, новогрецька, польська, чеська, болгарська)” здобувають кваліфікацію “філолог, викладач мови і літератури (англійської, німецької, російської, української, новогрецької, польської, чеської, болгарської)” та можуть викладати відповідні мови й літератури в навчальних закладах  працювати перекладачами, асистентами, редакторами, літературними консультантами. Випускники спеціальності “Міжнародні відносини”, за умови здобуття кваліфікації “перекладач”, можуть, окрім іншого, працювати на посаді перекладача.
     Викладачі кафедри регулярно проходять стажування в інших вищих навчальних закладах України, а також за кордоном. Київський славістичний університет, у свою чергу, неодноразово запрошував викладачів європейських  навчальних закладів, зокрема з Великої Британії, США, Швеції, Чехії, Словаччини, Польщі та Болгарії. Так, на запрошення Університету лекції студентам кафедри філології  читав англійський професор Рой Вільямс.
     Співробітники  кафедри постійно беруть участь у семінарах та міжнародних  наукових конференціях, мають низку наукових публікацій.
     Кафедра також керує науковою роботою студентів-філологів, результати якої висвітлюються на щорічній студентській науковій конференції Київського славістичного університету.
     Щорічно кафедрою проводиться Всеукраїнська наукова студентська конференція «Від духовних джерел Візантії до сучасної України», в якій беруть участь, не тільки студенти ВУЗів міста Києва, але й студенти із інших міст України, зокрема в черговій конференції взяли участь студенти  із Маріуполя, Одеси, Львова.  За результатами участі у конференції всі студенти-учасники отримують  збірку друкованих статей в науковому  збірнику Київського славістичного університету.
     Кілька років тому університет започаткував традицію проведення Міжнародних славістичних олімпіад для школярів загальноосвітніх шкіл, у яких беруть участь учні шкіл, коледжів, гімназій України та інших слов’янських країн, зокрема Польщі, Болгарії, Чехії, Словаччини, Росії, Білорусі. Кожна олімпіада налічує понад 200 учасників.

 

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031