Home » »

Історія університету

      Київський славістичний університет – приватний вищий навчальний заклад член Європейської асоціації університетів. Заснований у листопаді 1993 року за підтримки  Національної академії наук України як “Київський інститут «Слов’янський університет»”.

    Протягом двох десятиліть  Університет продовжує традиції вивчення слов’янської історії, культури, міжнародних відносин та економіки.
     За час  існування Університету, завдяки плідній співпраці з Національною академією наук України, АПН України навчальний заклад  став науково-освітнім  комплексом. За рейтингом кафедри ЮНЕСКО наш Університет був визнаний класичним.
     Над  ідеєю  створення навчального закладу працювали  науковці,  Державні та громадські діячі, ініціативну групу від самого початку її діяльності активно підтримували в Національній академії наук України. Важливою подією в історії становлення Університету стало заснування у жовтні 1992 року громадського науково-методичного бюлетеня “Репетитор”  метою якого була популяризація новітніх ідей освіти.

      25 листопада 1993 року Управлінням юстиції у м. Києві була здійснена державна реєстрація нового приватного навчального  закладу, який після ліцензування отримав назву – Київський інститут “Слов’янський університет” (КіСУ).  Першу лекцію для слухачів факультету довузівської підготовки та старшокласників київських шкіл прочитав Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні Роберт Гаренчар.

      У вересні 1994 року розпочався навчальний рік. У наступні місяці відкрилися філії університету у Миколаєві та Рівному. Вже в 2000 році Університет мав 15 філіалів в усіх регіонах України.
Особливе місце у діяльності Університету належало науково-дослідній роботі. До фундаментальних досліджень університету належать пам’ятки історії культури слов’ян та духовних цінностей України. У 2000 році на базі Київського славістичного університету було засновано Український державний славістичний центр Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України. Університет спільно з Центром розробив проект розвитку славістики в Україні.
      Київський славістичний університет є засновником та видавцем журналів: “Вісник КСУ”, “Університет” та “Київська старовина”, який у 1882 році був друкованим органом Київської Старої Громади.
Протягом усіх років існування відбувається активний процес налагодження контактів із зарубіжними освітніми і науковими установами. Нині серед 17 зарубіжних вузів-партнерів – навчальні заклади Болгарії, Білорусі, Великої Британії, Польщі, Росії, Словаччини, Франції, Чехії, Швеції. Зокрема, Російський державний гуманітарний університет, Ягеллонський університет (Краків, Польща), Західночеський університет (Пльзень, Чехія), Мінський інститут економіки та управління (Білорусь).

      Університет і до нині підтримує тісні наукові контакти з провідними вишами країн Європи, є членом Європейської асоціації міжнародної освіти.

     Студенти і викладачі університету щорічно,    спільно із Посольством Болгарії в Україні,  24 травня на  Михайлівській площі біля пам’ятника святій княгині Ользі, апостолу Андрію Первозванному, святим Кирилу та Мефодію відкривають святкування Дня слов’янської писемності та культури в Україні.

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031